Skip to content

Zaangażowanie społeczne

Dzieci bawiące się na dworze na festynie Dantom
Dzień Dziecka w Słopanowie 10.06.2017

10 czerwca 2017 w na boisku w Kobylnikach odbył się Festyn z okazji Dnia Dziecka, który zorganizowało sołectwo Słopanowo.

Od kilku lat wspieramy finansowo to wydarzenie. W tym roku nie tylko przekazaliśmy środki finansowe organizatorom. Nasi pracownicy zorganizowali zawody sportowe dla dzieci. Dzieciaki mogły sprawdzić się w takich konkurencjach jak: slalom między rolkami naszego clipbandu, rzut czapką sołtysa, rzuty piłką do kosza oraz łowienie stateczków wydrukowanych na drukarce 3D.

Zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody ufundowane przez naszą firmę, a pozostali uczestnicy słodycze.
Przygotowaliśmy także dla dzieci duże kolorowankami, które mogły kolorować z rodzicami.

Na naszym stoisku można było zobaczyć, jak działa drukarka 3D i co można na niej wydrukować. Marek, które jest odpowiedzialny za rozwój druku 3D w naszej firmie z zaangażowaniem odpowiadał na pytania osób zainteresowanych.

Podczas Festynu dzieci mogły bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach, przejechać się bryczką czy obejrzeć akcję gaszenia pożaru przez strażaków OSP.

Dzień był słoneczny. Dzieci były uśmiechnięte, a nasi pracownicy zadowoleni, że razem mogliśmy zrobić coś razem dla najmłodszych. Już nie możemy się doczekać kolejnego festynu.

Dziękujemy lokalnym władzom za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Naukowcy patrzący przez mikroskopy
Wspieramy polską naukę

Rozwój to podstawa naszego działania. Naszą wiedzę i możliwości ciągłego poszukiwania nowych, lepszych rozwiązań zawdzięczamy środowisku naukowemu. To tam edukowali się nasi specjaliści i stamtąd otrzymujemy najnowsze badania., które ułatwiają nam tworzenie nowych wyrobów. Z tego powodu z wdzięcznością wspieramy polską naukę, z ogromnym szacunkiem do pomocy jaką otrzymujemy od naukowców w naszej codziennej pracy.

Nieustanie sprawdzamy nasze produkty, testujemy je i dzięki temu posiadamy atesty, które gwarantują bezpieczeństwo naszej produkcji.

Dziecko z pluszakiem siedzące na trawie
Dzień dziecka organizowany w miejscowości Słopanowo – Huby (czerwiec 2016 r.)

Od kilku lat tradycyjnie wspieramy finansowo festyn z okazji Dnia Dziecka, który organizują władze sołectwa Słopanowo.

Festyn „Bawmy się razem” odbył się 11.06.2016 w godzinach popołudniowych. Dzieci mogły bawić się na dmuchanych zamkach, przejechać się bryczką czy wozem strażackim. Odbył się pokaz gaszenia pożaru i mecz piłki nożnej. Dzieciaki biorące udział w konkurencjach sportowych dostały drobne upominki.

Skrzypce na tle partytury
Film "Skrzypce – osobliwości tworu doskonałego" (sierpień 2011 r.)

Bohaterem tego filmu są skrzypce oraz muzyka. W filmie twórcy – firma SIDMA, starają się rozwiązać tajemnicę – cóż takiego jest w drewnie, lakierze, w sposobie wykonywania tego instrumentu, że uznawany jest za najważniejszy instrument spośród wszystkich – zarówno w sensie solowym jak i orkiestrowym.

Film powstał w ścisłej współpracy z Towarzystwem Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego oraz Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu, w kontekście Międzynarodowego Konkursu Lutniczego im. H. Wieniawskiego, który po raz XII odbył się w Poznaniu, w maju br. Przewodnikami po świecie skrzypiec są w nim polski lutnik Tadeusz Słodyczka i członkowie międzynarodowego jury konkursu – lutnicy i muzycy.

Współpartnerami finansowymi filmu był Samorząd Województwa Wielkopolskiego i firma DANTOM Sp. z o.o. Pierwszy publiczny pokaz filmu odbył się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki TRANSATLANTYK – 07.08.2011 r. o godz. 17:00 w Multikinie 51.

Film dostępny do obejrzenia na stronie O Nauce.