Skip to content
Tea and coffee bags closed with gold paper clipband clips

Najczęściej zadawane pytania

CLIPBAND I TWISTBAND

Taśma Clipband to rodzaj elastycznego zamknięcia do opakowań. Wykonana jest z polipropylenu oraz dwóch drucików ze stali niskowęglowej.

Taśma Twistband to rodzaj elastycznego zamknięcia do opakowań. Twistband to pojedyńczy drut oblany tworzywem z polipropylenu. Wykorzystywany jest w branży spożywczej, przemyśle czy do produkcji maseczek ochronnych.

Taśmy Clipband i Twistband stosuje się do maszyn pakujących (automatycznych i półautomatycznych), głównie w przemyśle spożywczym. Stosuje się je również do produkcji maseczek ochronnych.

Maszyny, które mogą być stosowane przy użyciu taśmy Clipband to m.in. HARTMANN, COMIZ, IPEKA, HOBA, JEREMY, MECH-MASZ.

Taśma Clipband/Twistband może zostać wyprodukowana w dowolnym kolorze. Posiadamy listę standardowych kolorów, ale na życzenie klienta możemy wyprodukować taśmę w dowolnym kolorze. W tej sprawie należy skontaktować się z naszym handlowcem i ustalić szczegóły.

Tak, istnieje możliwość zamówienia usługi cięcia Clipbandu i Twistbandu na odcinki. Odcinki, na które możemy pociąć taśmę Clipband i Twistband to od 40 mm do 300 mm. Odcinki są cięte na życzenie klienta. Taśma pakowane są na różne sposoby w zależności od długości odcinków.

U-klipsy to plastikowe lub papierowe odcinki taśmy Clipband wzmocnionej dwoma drucikami umieszczonymi na brzegach i wygięte w kształt litery „U”. Przeznaczone są głównie do zamykania woreczków papierowych lub plastikowych poprzez ręczne zaciśnięcie odcinka taśmy. Wykorzystywane są m.in. w branży spożywczej, przy produkcji świec czy ozdób lub w ogrodnictwie. 

Tak, istnieje możliwość zamówienia usługi cięcia Clipbandu na U-klipsy. Odcinki, na które możemy pociąć taśmę Clipband w formie U-klipsa to 40 mm, 45 mm i 50 mm.

Taśma Clipband pakowana jest po 5 rolek do jednego kartonu. Jedna paleta to 30 kartonów, czyli 150 rolek.

– Świadectwo jakości zdrowotnej PZH,
– Test mikrobiologiczny,
– Sprawozdanie z badań nt. migracji globalnej cząsteczek,
– Certyfikat producenta maszyn Hartmann,
– Specyfikacja techniczna produktu,
– Certyfikat Temperatury Topnienia,

Tak, istnieje możliwość wysyłki do klienta próbek taśmy Clipband lub Twistband na wskazany adres.

OPASKI ZACISKOWE

Czarne opaski zaciskowe są bardziej odporne na działanie promieni UV. Spowodowane jest to tym, że czarne opaski wykonane są z tworzywa Poliamid PA66. Dodanie poliwęglanu A powoduje, że opaska ma wysoką wytrzymałość, odporność na zużycie i promienie UV.

Opaski zaciskowe mogą być użytkowane na zewnątrz w temperaturze od -35C do +85C. Wskazane jest, aby opaski  montowane były w temperaturze dodatniej.

Opaski zaciskowe posiadają bardzo szeroką gamę zastosowań. Stosowane np. w branży budowlanej, elektrycznej, instalacyjnej, motoryzacyjnej, eventowej, w przemyśle, a także w ogrodnictwie i gospodarstwie domowym. Obecnie nieocenione jest ich zastosowanie również w branży fotowoltaicznej.

Standardowy kolor to czarny i biały.  Na specjalne zamówienie możemy zaproponować całą gamę kolorystyczną.

DŁAWKI

Dławiki są oferowane w komplecie z uszczelką i nakrętką. Korpus i nakrętki wykonane są z poliamidu 6.6 odpornego na działanie czynników atmosferycznych, samogasnącego, wolnego od halogenu. Podkładki wykonane są z gumy termoplastycznej TPR, wolne od halogenu. Natomiast uszczelka wykonana jest z PVC.

WORKI DO SZPRYCOWANIA

– Świadectwo jakości zdrowotnej PZH,
– Specyfikacja techniczna produktu.

W naszej ofercie dostępne są worki jednorazowe oraz wielorazowe. Jednorazowe worki do szprycowania wykonane są z folii LDPE o grubości 72 mikrony. Wielorazowe worki do szprycowania wykonane są z nylonu powleczonego z jednej strony poliuretanem.

W kartonie zbiorczym jest 6 rolek jednorazowych worków do szprycowania (każda w indywidualnym kartoniku). Nylonowe worki do szprycowania pakowane są po 10 rolek (każdy w woreczku foliowym).