Skip to content
Tea and coffee bags closed with gold paper clipband clips

Najczęściej zadawane pytania

CLIPBAND I TWISTBAND

Taśma clipband jest to rodzaj elastycznego zamknięcia do opakowań. Wykonana z polipropylenu oraz dwóch drucików ze stali niskowęglowej.

Clipband jest to podwójny drut oblany tworzywem z polipropylenu. To rodzaj plastikowego zamknięcia do opakowań. Najczęściej wykorzystywany jest do zamykania pieczywa, ciasteczek czy makaronów. Clipband wykorzystywany jest również m.in. w branży maseczek ochronnych, dekoracyjnej oraz do zamykania kaw i herbat.

Taśma twistband to rodzaj elastycznego zamknięcia do opakowań. Twistband jest to pojedynczy drut oblany tworzywem z polipropylenu. Twistband wykorzystywany jest w branży spożywczej, przemyśle czy do produkcji maseczek ochronnych.

Taśmy clipband i twistband stosuje się do maszyn pakujących automatycznych i półautomatycznych, głównie w przemyśle spożywczym. Stosuje się również do maszyn przy produkcji maseczek ochronnych.

Maszyny, które mogą być stosowane przy użyciu taśmy clipband to m.in. HARTMANN, COMIZ, IPEKA, HOBA, JEREMY, MECH-MASZ.

Taśma clipband/twistband może zostać wyprodukowana w dowolnym kolorze. Posiadamy listę standardowych kolorów dla taśmy clipband/twistband. Jednak na życzenie klienta możemy wyprodukować taśmę w dowolnym kolorze. W tej sprawie należy skontaktować się z naszym handlowcem sk@dantom.pl lub da@dantom.pl, gdzie można wysłać zapytanie w tej sprawie.

Tak, istnieje możliwość zamówienia usługi cięcia clipbandu i twistbandu na odcinki. Odcinki, na które możemy pociąć taśmę clipband i twistband to od 40 mm do 300 mm. Odcinki są cięte na życzenie klienta. Taśma clipband i twistband pakowana jest różnie w zależności od długości odcinków.

U-klipsy są to plastikowe lub papierowe odcinki taśmy clipband wzmocnionej dwoma drucikami umieszczonymi na brzegach i wygięte w kształt litery „U”. Przeznaczone głównie do zamykania woreczków papierowych lub plastikowych poprzez ręczne zaciśnięcie odcinka taśmy. Wykorzystywane m.in. w branży spożywczej, przy produkcji świec czy ozdób, w ogrodnictwie. Pakowanie ich jest różne w zależności od długości.

Tak, istnieje możliwość zamówienia usługi cięcia clipbandu na u-klipsy. Odcinki, na które możemy pociąć taśmę clipband w formie u-klipsa to 40 mm, 45 mm i 50 mm.

Taśma clipband pakowana jest po 5 rolek do jednego kartonu. Jedna paleta to 30 kartonów, czyli 150 rolek.

– Świadectwo jakości zdrowotnej PZH.
– Test mikrobiologiczny.
– Sprawozdanie z badań nt. migracji globalnej cząsteczek.
– Certyfikat producenta maszyn Hartmann.
– Specyfikacja techniczna produktu.
– Certyfikat Temperatury Topnienia.

Tak, istnieje możliwość wysyłki do klienta próbek taśmy clipband lub twistband. Taśma clipband i twistband jest wysyłana na wskazany przez klienta adres.

OPASKI

Czarne opaski zaciskowe są bardziej odporne na działanie promieni UV. Spowodowane jest to tym, że opaska kablowa wykonana jest z tworzywa Poliamid PA66. Dodanie poliwęglanu A powoduje, że opaska ma wysoką wytrzymałość i odporność na zużycie.

Taśmy zaciskowe mogą być użytkowane na zewnątrz w temperaturze od -35C do +85C. Wskazane jest, aby opaska była montowana w temperaturze dodatniej.

Opaski zaciskowe posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Są wykorzystywane m.in. przy wieszaniu banerów, wiązaniu przewodów w wiązkach kablowych. Innym zastosowaniem jest również branża budowlana, instalacyjna i przemysł.  Trytytki doskonale sprawdzają się w ogrodzie czy innych czynnościach w gospodarstwie domowym. 

Trytytki są dostępne kolorze naturalnym i czarnym.

DŁAWKI

Dławiki są oferowane w komplecie z uszczelką i nakrętką. Korpus i nakrętki wykonane są z poliamidu 6.6 odpornego na działanie czynników atmosferycznych, samogasnącego, wolnego od halogenu. Podkładki wykonane są z gumy termoplastycznej TPR, wolne od halogenu. Natomiast uszczelka wykonana jest z PVC.

WORKI

– Świadectwo jakości zdrowotnej PZH
– Specyfikacja techniczna produktu

W naszej ofercie dostępne są worki jednorazowe oraz materiałowe. Jednorazowe worki do szprycowania wykonane są z folii LDPE o grubości 72 mikrony. Materiałowe worki do szprycowania wykonane są z nylonu powleczonego z jednej strony poliuretanem.

W kartonie zbiorczym jest 6 rolek jednorazowych worków do szprycowania, każda w indywidualnym kartoniku. Natomiast nylonowe worki do szprycowania pakowane są po 10 rolek, każda w woreczku foliowym.