Targi Feria Internacional de La Habana FIHAV 2019

W dniach 4-8 listopada 2019 r. Firma Dantom prezentowała swoją ofertę na stoisku regionalnym Województwa Wielkopolskiego na targach Feria Internacional de La Habana FIHAV 2019 w Hawanie, stolicy Republiki Kuby.

Międzynarodowe Targi Hawańskie (FIHAV) to jedna z największych imprez handlowych w tym świata, o profilu wielobranżowym. Tegoroczna, 37. edycja targów zorganizowana została w 25 pawilonach centrum wystawienniczego Expocuba w Hawanie.

Wspólne Stoisko Województwa Wielkopolskiego odwiedzili Pani Anna Pieńkosz, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Kuby, Pan Adrian Chrobot, I Sekretarz Ambasady RP w Hawanie oraz Pani Dorota Szulc, Konsul RP w Hawanie. Pani Ambasador oraz jej zastępcy opowiedzieli przedsiębiorcomo specyfice rynku kubańskiego, warunkach prowadzenia działalności gospodarczej na Kubie, w tym eksporcie do tego kraju oraz kontekście społeczno-politycznym.

W trakcie trwających 5 dni targów odbyliśmy wiele interesujących rozmów z partnerami biznesowymi z Kuby oraz regionu Karaibów i Ameryki Środkowej.

Udział w targach realizowany był w ramach projektu pozakonkursowego „Gospodarna Wielkopolska” współfinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Działanie 1.4: Internacjonalizacja gospodarki regionalnej, Poddziałanie 1.4.2: Promocja gospodarcza regionu.